W roku szkolnym 2024/2025 Zespół Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki zrealizował projekt pn. „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, który był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 (FERS), o numerze 2024-1-PL01-KA122-SCH-000207082. Przedsięwzięcie miało na celu wspieranie postaw ekologicznych oraz rozwój kompetencji cyfrowych i zawodowych uczniów i nauczycieli.
W ramach projektu odbyły się trzy wyjazdy zagraniczne:
- Mobilność uczniów w Sewilli (Hiszpania), 24–28 marca 2025 r. – w wyjeździe uczestniczyła grupa 10 uczniów pod opieką 2 nauczycieli. Szkołą przyjmującą był Colegio Salesiano Nuestra Señora del Águila, gdzie realizowano temat przewodni - międzynarodową współpracę młodzieży i kształtowanie postaw proekologicznych.
- Mobilność uczniów w Maladze (Hiszpania), 12–16 maja 2025 r. – kolejna grupa 10 uczniów pod opieką 2 nauczycieli uczestniczyła w programie współpracy międzynarodowej w szkole IES Mare Nostrum realizując tematykę „International Exchange – Youth for a Greener Future”.
- Mobilność nauczycieli na Teneryfie (Hiszpania), 30 czerwca – 4 lipca 2025 r. – w wyjeździe wzięło udział 10 nauczycieli. Pięciu uczestników odbyło kurs „Increasing Engagement Through EdTech”, a pozostali wzięli udział w kursie „STEAM: The New Way of Teaching and Learning” realizowanym przez firmę iDevelop Training.
Działania projektowe obejmowały rekrutację uczestników, przygotowanie pedagogiczne, kulturowe i językowe, organizację transportu, zakwaterowania oraz ubezpieczenie. Zdobyte doświadczenia i umiejętności nauczycieli zostały wykorzystane w pracy dydaktycznej, a uczniowie mogli rozwijać kompetencje językowe, cyfrowe i społeczne. Realizacja projektu wpisuje się w strategię szkoły, ukierunkowaną na podnoszenie jakości kształcenia, umiędzynarodowienie działań edukacyjnych oraz wzmacnianie kompetencji kluczowych uczniów i kadry pedagogicznej.
![]() |
![]() |
















